V Slovenj Gradcu nacionalno odprtje Tednov vseživljenjskega učenja
Aleš Musar zagovornik nabiranja številnih, predvsem neformalnih znanj
Začeli so se TVU.
Nacionalno odprtje Tednov vseživljenjskega učenja 2026 z razglasitvijo prejemnikov priznanj Andragoškega centra Slovenije 2026 je bilo v Slovenj Gradcu. Med osrednjimi zagovorniki vseživljenjskega učenja je tudi dr. Aleš Musar, soprog predsednice Republike Slovenije, ki je na Koroškem podelili svoje izkušnje:
/Portals/0/KARIN POTOCNIK - TUV.mp3?ver=1r5KndbPZi3D51vN25AFNA%3d%3d
12 prejemnikov priznanj in njihove življenjske zgodbe, ki črpajo navdih v vseživljenjskem učenju so predstavili prek videa.
Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) že več kot tri desetletja po vsej Sloveniji prirejajo na tisoče prireditev, delavnic, predavanj, tečajev, razstav in drugih aktivnosti. Namenjeni so vsem generacijam kot vabilo k osebnosti rasti, učenju in povezovanju.
Letošnji prejemniki Priznanj ACS 2026, ki s svojimi zgodbami dokazujejo, da učenje spreminja življenja, so: Marinka Bučar (zasavska regija), Maja Dvoršek (goriška regija), Cvetka Krampelj (jugovzhodna Slovenija), Eva Stavbar (podravska regija), mag. Bojan Tomc (obalno-kraška regija), Matej Vukovič (gorenjska regija), Mario Žnidaršič (primorsko-notranjska regija), Band 6M (koroška regija), Center aktivnosti Fužine – CAF (osrednjeslovenska regija), Društvo gluhih in naglušnih Posavja Krško (posavska regija), Društvo Samooskrbni.net (savinjska regija) in Romski akademski klub – RAK (pomurska regija).
Kakpak še posebej čestitamo domačim prejemnikom Band 6M, ki jih bomo v prihodnjih dneh gostili pred našim mikrofonom.