19.12.2014
Štiri atletinje v Avstraliji
Mednarodne športne igre otrok pod okriljem svetovnega olimpijskega komiteja so letos prvič potekale na južni polobli, v avstralskem mestu Lake Macquarie Udeležila se jih je tudi delegacija Mestne občine Slovenj Gradec, ki so jo zastopale 4 atletinje : Lana Verhovnik (suvanje krogle, daljina), Ana tern (800 m), Veronika Pisnik (800 m), Ana Areh (100 m, daljina) ter spremljevalca Mojca in Uroš Verhovnik iz atletskega kluba Slovenj Gradec. V močni mednarodni konkurenci so dekleta dobro tekmovala in vsa izboljšala osebne rekorde. Lana se je uvrstila v finale suvanja krogle in zasedla 14. mesto. Veronika Pisnik se je v teku na 800 m uvrstila na skupno petnajsto mesto. Mladi športniki iz osemdesetih mest in 44 držav so poleg v atletiki tekmovali še v gimnastiki, plavanju, nogometu, vaterpolu, golfu, jadranju in BMX-u. Slovenjgraško delegacijo je sprejela tudi županja mesta Lake Macquarie Jodie Harrison. Mladi športniki z Raven na Koroškem, ki se tudi redno udeležujejo mednarodnih iger se letos zaradi oddaljenosti in stroškov tekmovanja niso udeležili. mv