Ponosni na pogum vseh branilcev demokratično izražene volje po samostojni državi
Marko Pogorevc Vladi RS predal pobudo za postavitev spominskega obeležja vsem žrtvam l.1991
Marko Pogorevc: "Imamo veliko odgovornost do vseh, ki so dali svoja življenja"
Dan državnosti obeležuje spomin na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. 35 let mineva od slovenske osamosvojitvene vojne in ponosni smo na pogum pripadnikov slovenske policije – takrat milice, Teritorialne obrambe in vseh državljanov, ki so branili demokratično izraženo voljo slovenskega naroda po samostojni državi. Veteran vojne za Slovenijo Marko Pogorevc, slovenski častnik in policist, doma iz Črne na Koroškem, ob tem poudarja, da moramo s posebno pieteto ohranjati spomin na vse slovenske branitelje in civiliste, ki so v teh dogodkih izgubili življenja. Njihova žrtev je bila dana za prihodnost slovenskega naroda.
V začetku letošnjega junija je Pogorevc Vladi Republike Slovenije predal svojo pobudo za postavitev spominskega obeležja žrtvam napačnih političnih in vojaških odločitev jugoslovanskega vodstva leta 1991.
Imamo veliko odgovornost do prihodnjih generacij in tudi do vseh, ki so v tistem času dali svoja življenja. Izjava Marko Pogorevc, potem še Bojan Lunežnik
/Portals/0/AJDA%20PRISLAN%20-%20POGOREVC%20SPOMIN%20VSEM%20ZRTVAM%20250626%20OB%201030%20IN%201430.mp3
In veteran vojne za Slovenijo Bojan Lunežnik, podpredsednik Zveze policijskih veteranskih društev Sever, o ohranjanju spomina na vse večletne procese osamosvajanja Slovenije, med njimi so Manevrska struktura narodne zaščite, Sever, Skala in druge, ki so pripeljali do osamosvojitve junija 1991:
IZJAVA BOJAN LUNEŽNIK (v posnetku zgoraj)
Domovina je ena, nam vsem dodeljena, je pisal že pesnik Oton Župančič, - a nam priborjena in ne podarjena.
Ajda Prislan
Foto izrez: iz foto Žiga Prasnic